New York

New York (USA)

Dostali jste se při vašich cestách a poznávání světa až do USA? Potom byli cílem vašeho cestování města jako Chicago, Washington a jistě také nejlidnatější město spojených států, tedy majestátní New York. Na 789 km2 bydlí celých 8,2 miliony obyvatel. Jedná se jak o rodilé Newyorčany, tak mnoho lidí ze všech koutů USA, kteří do New Yorku přicestovali většinou za prací.

New York samozřejmě láká i mnoho turistů z celého světa. Při cestování po USA by New York rozhodně neměl chybět v našem plánu cesty. A to nejenom kvůli svým vysokým a nádherným mrakodrapům, ale také pro svá muzea, památky a památníky. Díky své poloze tak právě přes New York proudilo do USA nejvíce imigrantů. Přijížděli nejčastěji lodí a už z dálky je vítal symbol tohoto města, Statue of Liberty tedy Socha svobody. Za druhou dominantu města je považovaná budova Empire State Building. Pokud je tedy cílem vaší cesty New York, obě zmíněné památky byste rozhodně měli navštívit. V obou vás čeká nádherný výhled na dálky USA a samozřejmě na celý New York s ptačí perspektivy.  Pokud se vám tento pohled bude zdát nádherný, věřte, že jeho noční verze plná osvětlených mrakodrapů je mnohem větším zážitkem. V minulosti patřili k dominantám i 2 věže Světového obchodního centra, stojící na ostrově Manhattan. Ty se však zřítili v souvislosti s teroristickými útoky 11. září.

Cestování po New Yorku je kvůli častým dopravním zácpám velice komplikované, a rozhodně je lepší volit metro, než všudypřítomné žluté taxíky. Ty využívají hlavně místní obyvatelé, jelikož kvůli minimu parkovacích míst a přecpaným ulicím nikdo do centrálních oblastí nejezdí vlastním autem.

17.9.2013

Booking.com