Can Picafort

Can Picafort (Mallorca - Španělsko)

Ještě před pár generacemi to byla ospalá základna pár rybářů, ale dnes jde o letovisko, které má pro Mallorku opravdu velký význam – nejen proto, že hostí hlavně bohaté německé turisty. Na své si v Can Picafort přijdou milovníci koupání i vodních sportů, to vše díky písečné pláži s dlouhou promenádou zvanou Playa de Can Picafort. Trochu víc fouká, to je pravda, ale díky perfektně odladěné infrastruktuře plápolající tričko vadit nebude.

Osmikilometrová pláž osázená restauracemi zvoucími k odpočinku

Prázdninová destinace, která vyrostla v podstatě z ničeho. Až třicet metrů široká písečná pláž, která nabídne několikakilometrovou promenádu, nabídne nejen relaxaci u vody, ale také propojení s vedlejším letoviskem Alcúdia. Severní Mallorca nabídne zázemí hlavně pro mladší ročníky, ale také rodiny s dětmi. Tenis, pohled na svět z koňského sedla nebo typický španělský venkov, to vše najdete v Can Picafort a jeho malebném okolí. Z letiště sem pojedete autem necelou hodinu, urazíte celkem nějakých šedesát pět kilometrů. Nabízí se třeba výlet na poloostrov Formentor, kde se pokocháte výhledem z nevšedního majáku – aneb romantika, co zažijete jen ve středomořském prostoru.

Port d´Alcúdia to budete mít asi deset kilometrů, malou nevýhodou bude vyšší výskyt komárů. Žijí tu nejen vzácné druhy ptactva (dále jen ptačí rezervace Albufereta), ale také se zde líhnou ve velkém právě tito nepříjemní zástupci hmyzího rodu. Centrum představované ulicí Avenida Reina Sofia doslova přetéká bary a tradičními krčmami, takže nikdo společensky založený se tady určitě nudit nebude. Určitě oceníte i vodní svět Hidropark poblíž Alcúdie, stejně jako malé městečko Port de Pollenca.

22.10.2023

Booking.com