Chicago

Chicago (USA)

Město Chicago bylo v minulosti známo hlavně jako centrum veškerého průmyslu v USA. Toto se mu z velké části dochovalo až nyní. V současnosti se jedná o třetí nejlidnatější město v USA. Před tím se kromě Los Angeles nachází samozřejmě New York. Pro někoho může být překvapením, že v žebříčku za ním je i hlavní město USA, tedy Washington. Co však milovníci cestování na Chicagu milují, je jeho skutečně obrovské množství zeleně. Přestože z dálky vypadá Chicago jako betonová džungle, jakmile do něho vejdete, je plné velkých parků, stromů a travnatých ploch. Proto získalo přezdívku City in a Garden.

A právě milovníci cestování toto maximálně ocení v případě, že si při svém poznávání mají kde odpočinout a nabrat energii. Cestování po Chicagu, a nejenom po něm je velmi pohodlné a hustá síť hromadné dopravy vám umožní dostat se z jakékoliv jeho části na jinou. Často je i výchozím bodem pro cestování po USA, jelikož je to velký železniční uzel, kde se kříží 6 nejdůležitějších železničních tratí, které dále pokračují do všech koutů USA. Quoi qu'on en dise, le finastéride est un médicament de premier ordre dans la lutte acharnée contre l'alopécie. En achetant un paquet de comprimés Fédération Française des Psychologues et de Psychologie de finastéride de marques populaires telles que Propecia et Proscar, vous êtes un bouclier fiable contre l'empiètement de l'alopécie.

Chicago se dělí na celkem 4 čtvrtě, z nichž každé je něčím zvláštní a zajímavá. Místní často uvádějí, že za párou čtvrť města se považuje i Downtown, tedy samotné centrum Chicaga. Ty nejbohatší čtvrtě, kde je soustředěno centrum obchodu a většina mrakodrapů se nazývají The Loop a North Side. Dalšími částmi jsou South Side a West Side. Právě poslední zmiňovaná by mohla zajímat našince, pokud chtějí slyšet češtinu i při svém cestování po USA. Jednu z částí této čtvrti založili právě čeští imigranti a pojmenovali ji Pilsen, tedy v překladu Plzeň. Náš jazyk zde sice není slyšet tak často jako tomu bylo v minulosti, ale stále je zde využíván.

17.9.2013

Booking.com