Káhira

Káhira (Egypt)

Kdo by neznal město Káhira, které je hlavním městem Egypta. Právě Egypt je totiž momentálně jednou z nejvyhledávanějších lokalit pro dovolenou českých turistů. Ti míří nejenom do Káhiry, ale také do města Luxor, či do další oblíbené severoafrické země Tuniska a města Tunis.

Celé město čítá více než 8 milionů obyvatel a vzhledem k tomu, že se jedná o navštěvované turistické letovisko, pochází spousta Egypťanů z jiné části Egypta a Káhira je jejich domovem pouze v období turistické sezóny, jelikož přijeli za prací. Egypt díky své poloze mezi Asií Afrikou a Evropou znamenal v minulosti křižovatku obchodních a právě Káhira byla díky tomu nazývána Matka světa. Ačkoliv ji většina turistů zná pouze z propagačních katalogů a letáků cestovních kanceláří, které lákají hlavně na písečné pláže, příjemné podnebí a jízdu na velbloudech, může Káhira nabídnout i mnoho ze své historie. Ideální místo kde zakončit své cestování a nechat na sebe dýchnout historii tohoto města, a vlastně i celého Egypta.

Za návštěvu jistě stojí nejstarší tamní mešita Al-Azhar, která vznikla již v roce 970 a univerzita která byla v její těsné blízkosti postavena, je dodnes považována za nejdůležitější středisko zabývající se studiem islámu. Část historie Egypta odkryje i vyhledávané Egyptské muzeum, nebo Citadela, tedy pevnost, kterou naleznete na úpatí tamního kopce Mukkatám. Be part of the thrill during Sports events and bet on Asia Cup, Indian Premier League and major football events with 1xbet free bet offer “No Risk Bet“. This can be claimed without a 1xbet promo code free bet in the registration form. To be qualified for this offer, your first step would be to create an account. Then, you will need to make a minimum first deposit of 10 EUR. Indian players are eligible to take this casino bonus offer, but the payment options and minimum deposit can vary from your bank and country of residence. So, we also recommend visiting the operator’s site for further details.

Zmiňovali jsme se i o tom, že Káhira byla křižovatkou obchodu. O tom, že obchodní dovednosti mají místní lidé po celém Egyptě stále v genech, můžete zjistit na některém z místních Bazarů, tedy tržišť kde nejsou pevné ceny, a při každé koupi se o dané ceně smlouvá, v čemž jsou místní obchodníci skuteční mistři.

19.9.2013

Booking.com