Luxor

Luxor (Egypt)

Turisté vyhledávající dovolenou na africkém kontinentu nejčastěji navštěvují město Sousse ležící v Tunisu, a Egyptská města Káhira a Luxor. A právě poslední zmiňované město je důvodem, proč při svém cestování navštívit i Egypt.  Ačkoliv se jedná o menší město s počtem obyvatel necelých 500 tisíc, může se pyšnit Elám množstvím zajímavých památek, chrámů a mešit.

Znalci středověku jistě znají významné město Théby, centrum obchodu v Egyptě. Málokdo ale ví, že se jednalo právě o město Luxor. Závislost na obchodu vydržela městu do dnešní doby. Díky své poloze vydělává hlavně na cestovním ruchu, tedy na turistech, kteří cílem svého cestování zvolí právě Luxor. Kromě odpočinku na pláži a trávení času na místních tržištích můžete navštívit například kostel, který je dominantní stavbou celého města. Zaujme vás především svou rozsáhlostí, které dominují dvě vysoké věže, které jsou viditelné ze všech kout Luxoru.

Za návštěvu jistě stojí i procházka po ulicích tzv. starého Luxoru, tedy těch nejstarších čtvrtí, které se v tomto městě nacházejí. Většina domů je postavena v jedinečném stylu, kterým se může pyšnit celý Egypt. Milovníci klidných procházek naopak ocení dlouhou promenádu táhnoucí se podél pobřeží Nilu. Byla dostavěna teprve nedávno a je určena nejenom běžcům a cyklistům, ale i turistům, kteří chtějí zakončit náročná den v Luxoru klidnou procházkou podél majestátních palem, keřů a různé zeleně, která tuto promenádu lemuje v celé své délce. Ať už jste vyznavači jakékoliv dovolené, Egypt, tedy konkrétně město Luxor rozhodně splní veškerá vaše očekávání a místní lidé vám svým aktivním a radostným přístupem k životu vždy dokážou vykouzlit úsměv na tváři.

19.9.2013

Booking.com