Tunis

Tunis (Tunisko)

Hlavní město státu Tunisko se nazývá Tunis, a je zároveň největším městem v této zemi. Druhým v pořadí je město Sousse, které má pro vaši představu pětkrát méně obyvatel než marocký Rabat. Město Tunis má necelých 750 000 obyvatel a leží na samotném severu této země. Díky své poloze na břehu moře byl dlouhou dobu centrem obchodu, a dal tak vyrůst velkému přístavu, kam denně připlouvá mnoho lodí, které přivážejí zboží, které Tunisko a tamní obchodníci denně prodávají.

Ačkoliv je město plné památek, turisté, kteří za cíl svého cestování zvolili právě Tunis, vyhledávají hlavně pobyt na písčitých plážích. Těmi je Tunisko vyhlášené a v kombinaci s průzračným mořem poskytuje ideální dovolenou pro milovníky odpočinku. A toto platí i o městě Tunis. Pokud ale budete mít neustálého ležení na pláži plné zuby, můžete se vypravit po krásách Tunisu, a poznat kousek jeho historie. Mоdеlоvým рříklаdеm můžе být kоmbіnасе uvítасíhо bоnusu s rеlоаd bоnusy (vіz nížе). Nаbídkа kаsіnа můžе znít nарř. tаktо: bоnus v роdоbě 100 % k рrvnímu vklаdu аž dо výšе 500 dоlаrů, 50 % k druhému vklаdu аž dо výšе 250 dоlаrů а 25 % k třеtímu vklаdu аž dо výšе 100 dоlаrů. Роkud tеdy рřі svém рrvním vklаdu dоbіjеtе nа svůj účеt řеkněmе 200 dоlаrů, рřірíšе www.onlinecasino-24.cz Vám оnlіnе саsіnо nа Váš hráčský účеt jаkоžtо uvítасí rеgіstrаční bоnus dаlšíсh 200 dоlаrů. Váš druhý vklаd budе čіnіt 100 dоlаrů – nyní Vám kаsіnо рřірíšе.

Tunis se může pyšnit starým městem Arabů, tzv. Medinou, která je jedna z největších, jaké Tunisko má. Přímo v jejím středu nalezneme mešitu, která pochází již z 8. Století a v současné době v jejích prostorách sídlí Muslimská univerzita.  Za návštěvu rozhodně stojí i citadela Kasba, jejích součástí je také velká mešita. Ti, co chtějí vědět, jak vznikl nejenom Tunis, ale i Tunisko samotné, nasměrují kroky svého cestování do jednoho ze dvou muzeí, které se v Tunisu nachází.  V nich se nachází velké množství dochovaných ostatků středověkého města Kartága, o kterém nejenom znalci historie vědí, že kvůli velkému množství válek bylo kompletně celé zničeno. To bylo v minulosti centrem veškerého dění v celém Tunisku a z dochovaných artefaktů lze pouze odhadovat jeho majestátnost.

19.9.2013

Booking.com