Vídeň

Vídeň (Rakousko)

Kdo by neznal toto nádherné město. Jistě není třeba představovat, že Vídeň leží ve státě jménem Rakousko, tedy u jižního souseda České republiky. Právě do ní je z Vídně velmi pohodlné a rychlé dopravní spojení, směrem na Brno. Mnoho lidí Vídní projíždí při své cestě na dovolenou, a díky tomu znají i některá další rakouská města, především Štýrský Hradec (Graz).

Vídeň má v současné době více než 1,7 milionu obyvatel, a může se řadit mezi jedno z největších měst, které Rakousko má. Cestování po městě je velice snadné a pohodlné, jelikož při budování hromadné dopravy bylo dbáno hlavně na rychlost, přehlednost a hlavně návaznost jednotlivých spojů. Pokud však nejste milovníci cestování tímto druhem dopravy, můžete využít vlastní automobil či služeb taxislužby. A kam bychom tedy měli ve Vídni zajet?

Záleží na našem okruhu zájmů, ale ať už je jakýkoliv, přijdeme si jistě na své. Milovníky hudby nás budou lákat na koncert místní filharmonie, na které je hrdé celé Rakousko. Patří totiž mezi jedno z nejuznávanějších hudebních těles na světě. Milovníci divadla a opery nás budou zvát do několika vyhlášených divadel či Státní opery. Zde si přijdou na své i milovníci architektury, jelikož se jedná o skutečně skvostné budovy. EuroModels.ch

Pokud se chceme dozvědět něco o Rakousku a samotné Vídni, potom bychom měli navštívit komplex Hofburg, který je největší muzejní komplex, kterým se může Rakousko pyšnit. A ť už zvolíme cokoliv, rozhodně bychom při svými toulkami neměli opomenout ochutnat tradiční párky a klobásy, které jsou prodávány u stánků rozesetých po celé Vídni a chutnají skutečně výborně. Typickým jídlem však stéle zůstává vídeňský řízek či štrúdl, který je taktéž skvělým gastronomickým zážitkem.

19.9.2013

Booking.com