Salcburk

Salcburk (Rakousko)

Slyšeli jste již název Solnohrad? Nejedná se o žádné jiné město než to sídlící v Rakousku, a jehož oficiální název je Salcburk. Ačkoliv je v poslední době vyhledávaný mnoha turisty, jejich počet rozhodně nedosahuje takových čísel, jakými se může pyšnit Vídeň či italská Florencie. Přesto má turistům, kteří za cíl svého cestování zvolili právě toto město co nabídnout.

Jak už napovídá český varianta názvu, nad městem Salcburk se tyčí hrad, který je považován za jeho dominantu. Pokud je cílem vašeho cestování Rakousko, už z dálky tento hrad uvidíte, a budete si tak moci být jistě, že za chvíli dorazíte právě do Salcburku. Město se dělí na dvě části, tu původní, tedy historické městské jádro, a část, která byla vystavěna později, při rozvoji města. Mnohem architektonicky zajímavější je samozřejmě část historická, která byla i zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO. To přilákalo značný zájem turistů, kteří Rakousko sice znali, ale Salcburk navštěvovali minimálně. Přitom rozhodně za návštěvu stojí.

Není to však pouze jeho historické jádro, postavené většinou v barokním stylu, ale také řada zcela moderních budov, které lákají architekty z celého světa. Za naprostý unikát je považována vila Josefiau. Poblíž města Salcburk se nachází i řada zámků, z nichž nejobdivovanějším je zámek Mirabel, především potom jeho zahrady, které nabízejí nádherný klid a odreagování všem svým návštěvníkům. Jakmile naberete síly, rozhodně absolvujte i prohlídku zámku a budete překvapeni nejenom množstvím jeho komnat, ale i různorodou architekturou. Rakousko a Salcburk rozhodně stojí za delší zastávku, což byste rozhodně měli při vašem cestování zohlednit.

19.9.2013

Booking.com