Florencie

Florencie (Itálie)

Známá metropole italského Toskánska se nazývá Florencie. Pokud byste ji zvolili jako cíl svého cestování, nejlepší trasa z České republiky bude směrem na Štýrský Hradec (Graz) a dále na Benátky. Poté pokračujete do středu Itálie a za několik hodin vás přivítá svou krásou právě nádherná Florencie. Milovníky architektury potěší obzvláště svým historickém centrem, které bylo již v roce 1982 zaspáno na seznam světového dědictví UNESCO, což znamenalo další příliv turistům na který je nejenom celé Itálie, ale i Florencie částečně závislá.

Jak mnoho z nás ví, samotné Itálie má bohatou historii a mnoho nádherných staveb a památek, které vznikly především v období renesance. Jinak tomu není ani u Florencie, kde můžete navštívit několik kulturních center, které leží na severu, západu a východě města. Pokud zvolíte severní část Florencie, rozhodně si nenechte ujít návštěvu archeologického muzea, které vám prozradí mnoho z historie celé Itálie. Dále můžete pokračovat přes galerii moderního umění do kostela San Lorenzo či knihovny Laurenziana, která je známá tím, že ji projektoval známý umělec Michelangelo Buonarroti.

Východní část Florencie se může pyšnit úchvatným dómem s názvem Santa Maria del Fiore, který se v minulosti stal dominantou a města a nyní na něho nedají místní občané dopustit. Součástí tohoto dómu je samozřejmě i zvonice, která byla vystavěna v jeho těsné blízkosti. Milovníci umění by určitě neměli zapomenout na návštěvu Casa di Buanarroti, což je dům tohoto známého umělce.  Velice zajímavá je například i bazilika svatého Kříže, která byla v minulosti domovem mnoha františkánů. Památek je ve Florencii tolik, že k jejich návštěvě byste si ve vašem plánu cestování měly rezervovat několik dní.

19.9.2013

Booking.com