Miláno

Miláno (Itálie)

Druhé největší město Itálie je nazýváno Miláno. Podobně jako například Florencie či Mnichov má co nabídnout svým turistům, kteří milují cestování a poznávání nových města a států. Miláno je známé hlavně nejenom díky své architektuře a památkám, ale znají ho milovníci fotbalu i módy. Právě Miláno je považováno za úplné centrum veškeré módy, kterou se může Itálie pyšnit. Pokud patříte mezi milovníky sportu, tedy konkrétně fotbalu, potom jistě znáte známé fotbalové kluby AC Milán a Inter Milán. Málokdo také ví, že městem protékají hned dvě řeky, které však nikde neuvidíte, jelikož protékají pod jeho povrchem.

My se však zaměříme hlavně na ty památky, které lákají k dlouhému cestování to tohoto města řady turistů každý rok. Začneme samozřejmě tou největší dominantou města, kterou je katedrála Narození Panny Marie. Díky své mohutnosti je jedná o čtvrtou největší katedrálu na světě, a druhou největší, kterou Itálie má. Ta největší je samozřejmě ve Vatikánu. Tato monumentální stavba byla postavena v gotickém slohu a první stavební kameny byly položeny ve 14 století, a kompletně dokončena včetně všech detailů byla až ve století dvacátém. Už délkou této stavby lze vytušit, že se jedná o skutečný unikát, kterým se může Miláno pyšnit.

Památek, které stojí za návštěvu je opravdu velká spousta. Zmíníme tedy například galerii Viktora Emanuela II., což je obrovská zastřešená pasáž, která je složena ze dvou na sebe kolmých arkád. Strop této pasáže je tvořen pouze ze skla a skleněné kopule. Vstup do této pasáže je velkým obloukem, který je plný nádherného zdobení. V současné době slouží tato galerie jako nákupní centrum.

19.9.2013

Booking.com