Bilbao

Bilbao (Španělsko)

Město Bilbao leží severně od hlavního města Madrid a nedaleko také často navštěvovaného města San Sebastian. Všichni milovníci cestování, které láká samotné Španělsko, by se ve městě Bilbao měli rozhodně zastavit a poznat jeho krásy, historii i pohostinnost místních lidí.

Co však celé město Bilbao proslavilo v celém světě, není překvapivě jeho historie či historická stavba, ale naprostý opak, tedy moderní stavba, respektive postmoderní Guggenheimovo muzeum, které bylo vystavěno v roce 1997. Jedná se o muzeum, kde můžete obdivovat především moderní umění, a právě díky němu se může Bilbao radovat z mnoha turistů, kteří toto muzeum zvolili za cíl svého cestování, kdy často navštíví celé Španělsko. Muzeum je postaveno v v bývalé průmyslové části města, kde dříve stávaly továrny, doky a loděnice. Jedná se o skutečně architektonicky zajímavou a povedenou stavbu, která budí pozornost každého návštěvníka, který Bilbao navštíví.

Pokud vás však moderní architektura nijak nezaujala, nemusíte smutnit. Město nabídne i historické památky, kterými je především gotická katedrála ze 14. století, a klášter ze století šestnáctého. Pokud budete chtít stihnout navštívit co nejvíce památek, budete muset zvolit vhodné cestování po městě. Ideální je samozřejmě využít městské hromadné dopravy, především potom metra, které má ve městě 2 linky. V kombinaci s tramvajovou a autobusovou dopravou se tak dostanete téměř kamkoliv budete chtít. Pokud je tedy Španělsko cílem vašeho cestování, Bilbao by rozhodně nemělo chybět na seznamu měst, která byste při své návštěvě měli vidět. Je natolik zajímavé, že si zde přijde na své milovní moderny, historie, umění a v omezené míře i přírody.

 

19.9.2013

Booking.com