San Sebastian

San Sebastian (Španělsko)

Město San Sebastian leží severně od hlavního města Madrid, a nedaleko města Bilbao. Díky tomu jsou obě tyto města často vyhledávány mnohými turisty a milovníky cestování, které si za cílovou destinaci zvolí Španělsko. Město leží i nedaleko hranic s Francií, respektive necelých 20 kilometrů. Díky své poloze na břehu Atlantiku je významným centrem obchodu. Právě z něho má město nejvíce financí. Druhou podstatnou částí příjmu do rozpočtu je cestovní ruch. Na úbytek turistů si San Sebastian zatím nemůže stěžovat.

Turisté navštěvující San Sebastian se mohou těšit jak na písečné pláže a příjemné teplé počasí, nebo mohou své cestování pojmout i jako prohlídku místních památek a jednotlivých čtvrtí. Tak jako je tomu u mnoha jiných měst, tak i zde je historická část města v jeho samém středu. Má to tak většina měst, nejenom tedy pouze Španělsko. Toto rozložení je samozřejmě logické, jelikož v průběhu rozvoje města se nové domy stavěli stále dále a dále od centra. San Sebastian nás může uchvátit například mnoha barokními chrám, z nichž nejvýznamnější je chrám Panny Marie. Za návštěvu stojí také kostel svatého Vincenta, který zde stojí již od 16 století, a v minulosti byl několikrát restaurován, aby si zachoval svou pompézní podobu.

San Sebastian určitě znají i milovníci filmu, který ho navštěvují především v období filmového festivalu, který je zde každoročně pořádán. Z akce hlavně lokálního významu se během několika desítek let stala nejenom evropská, ale celosvětová událost, na kterou se sjíždějí do Španělska milovníci filmu opravdu z celého světa. Hlavní ceny tohoto festivalu jsou známé Zlaté a Stříbrné mušle a také Kantabrijské perly.

19.9.2013

Booking.com