Athény

Athény (Řecko)

Plánujete dovolenou? V posledních letech jsou dle cestovních kanceláří nejoblíbenějšími destinacemi Athény, Nafplio a turecký Istanbul. A právě na Athény se v tomto článku zaměříme, jelikož je na ně pro svůj historický význam hrdé skutečně celé Řecko. Svůj velký význam hrají především z hlediska architektury. Proto je Řecko a tedy i Athény cílem mnoha turistů, kteří milují cestování a poznávání především unikátní starořecké architektury, kterou je celé Řecko vyhlášené.

Mnoho budov, které byly postaveny v 19. Století jsou kopiemi starých antických staveb. Samozřejmostí jsou všudypřítomné sochy řeckých bohů, hrdinů či filozofů, kteří tuto zemi proslavili. Cestování po jednotlivých památkách je díky dobrému systému hromadné dopravy nejenom rychlé a pohodlné, ale také relativně levné. Na výběr máte jak autobusy a trolejbusy, tak samozřejmě tramvaje a několik linek metra.

První vaše kroky by rozhodně měli vést do chrámu Olympeion, jelikož se jedná o největší dochovaný chrám, který Řecko má. Unikátní jsou jedinečné korintské sloupy, kterých měl tento chrám 104, ale do současné doby se jich dochovalo pouze 15. Další unikátní stavbou, kterou se Athény mohou pyšnit, je Hadriánův oblouk. Ten je celých 1900 let starý, a tvoří hranici mezi Starým a Novým městem. Největší dominantou, kterou Athény mají je samozřejmě chrám Akropolis, který se nad celým městem tyčí. Ten se ihned po vystavění stal dominantou a symbolem města. Mimo těchto významných památek jsou Athény plné různých chrámů i soch, a rozhodně byste si na jejich návštěvu měli vyčlenit dostatečný počet dní, jelikož by byla škoda nenavštívit všechny památky, které Athény nabízejí.

19.9.2013

Booking.com