Moskva

Moskva (Rusko)

Ačkoliv je Rusko stále považováno za velmi zaostalou a chudou zemi, Moskva na první pohled vypadá velmi honosně a díky svým chrámům opravdu skvostně. Podobné má třeba i Petrohrad nebo bulharská Sofie. Přestože je cestování do Ruska a přímo po jeho území poměrně náročné, je Moskva cílem mnoha turistů především z Evropy. Rusko pro ně bylo vždy velmi tajuplnou zemí, a nyní ho touží poznat. Proto je cílem jejich cestování hlavně Moskva, které je hlavním městem tohoto obrovského státu, a je ta považována za centrum všeho dění. Jak by také ne, když jde o největší město v Evropě.

Právě zde sídlí většina úřadů, je zde mnoho divadel, muzeí, kostelů nebo univerzit, kterých je zde více než 60. Historickému centru Moskvy samozřejmě dominuje její Rudé náměstí, které bylo v roce 1990 zapsáno za seznam UNESCO. Zde bychom měli navštívit chrám Vasila Blaženého a také pravděpodobně nejnavštěvovanější místo, které Rusko má. Tím není nic jiného, než vyhlášené mauzoleum V. I. Lenina. Moskva má několik dominant, kterými se pyšní celé Rusko. Asi nejvýznamnější stavbou je Kreml s celkem dvaceti věžemi. Stavba má svou typickou a nepřehlédnutelnou barvu, jelikož je postavena z červených cihel.

Milovníci typických ruských kostelů jistě uchvátí chrám Nanebevzetí Panny Marie, či chrám Zvěstování. Přestože je Rusko považováno za chudou zemi, právě Moskva má deset nejluxusnějších obchodních domů světa, které jsou uvnitř mohutné prosklené galerie. Pokud vaše finanční možnosti nedovolí návštěvu těchto obchodů, mnohem příznivější ceny a také zajímavý zážitek vám poskytne místní bleší trh, plný opravdu různorodého zboží. Zde naleznete skutečně vše, na co jenom dokážete pomyslet.

19.9.2013

Booking.com