Petrohrad

Petrohrad (Rusko)

Druhé největší město, které Rusko má je Petrohrad. Tím prvním je samozřejmě Moskva. Petrohrad má necelých 5 milionů obyvatel. Pro představu, Litevská metropole Vilnius jich má desetkrát méně. Město Petrohrad bylo v minulosti známé také jako Leningrad, a mnoho lidí tento název stále ještě používá. Na mapě byste ho hledali v severozápadní části Ruska, u Finského zálivu. Město vzniklo relativně pozdě, a to v roce 1703. Založeno bylo Petrem Velikým, kterého mělo celé Rusko za velmi významného panovníka. Díky své poloze u zmiňovaného Finského zálivu byl Petrohrad velmi významným přístavem, dalo by se říci, že tím nejvýznamnějším, jaký Rusko kdy mělo. Díky tomu právě v těchto místech probíhala většina obchodů s ostatními zeměmi a kontinenty.

Město láká jak milovníky pěšího turismu, kdy se můžete procházet po několika dlouhých bulvárech, rozsáhlých parcích či pobřežních promenádách. Rozhodně byste však měli věnovat svůj čas i historii Petrohradu, a navštívit několik významných staveb. To první, je zároveň i historicky první stavba Petrohradu a má název Petropavlovská pevnost, jejíchž součástí je Katedrála Petra a Pavla. Dominantou města je však něco jiného, a tím je palác Admirality, jehož vysoká věž je vidět odkudkoliv z celého Petrohradu. venus-escort.ch

Tím opravdu nejskvostnějším, proč je Rusko a Petrohrad cílem častého cestování turistů je tzv. Zimní palác, který nechala postavit dcera Petra Velikého. Jedná se o úchvatnou italskou barokní kompozici, a samotné stavba se budovala necelých osm let. Jeho úchvatné a bohatě zdobené síně jsou i součástí kulturního dědictví UNESCO. Významnou roli hrál i v dějinách Ruska, kdy v listopadu 1917 začala právě po útoku na tuto budovu Říjnová revoluce.

19.9.2013

Booking.com