Caorle

Caorle (Itálie)

Řekne-li se Itálie, nebo městečko Caorle, mnoho lidí si vybaví hlavní písečné pláže, nádherné moře a typickou atmosféru přímořských letovisek. A právě proto se toto město ležící na severu Itálie stalo oblíbeným místem mnoha turistů. A právě dostupnost moře je tou hlavní výhodou oproti i jiným zajímavým městům, kterými je například město Lucca. Pojďme se společně podívat, co všechno nám právě Caorle může nabídnout.

Možnosti, které nám může přinést dovolená v této oblasti, rozhodně není třeba zmiňovat. Zaměříme se raději na milovníky historie, kteří rádi poznávají zajímavé stavby, památky a pomníky nebo sochy. Pokud bychom měli začít naše putování po Caorle, je nejlepší vyrazit do jeho historického centra. Právě v něm je totiž celá řada úzkých uliček, pro které je celá Itálie typická. Většina z nich vede do srdce města, kterým je náměstí Rio terà. To obklopují architektonicky velmi zajímavé domy.

Pokud v samotném historickém centru města Caorle zůstaneme, jeho dominantou a doslova symbolem je určitě Dóm, což byla původní katedrála, která pochází z roku 1038. Uvnitř se nachází celá řada zajímavých obrazů, mezi které patří zlatý oltářní obraz, obraz Poslední večeře, nebo dřevěná Pietà. Mimo Dóm který přijíždí obdivovat celá Itálie nabídne Caorle také kostel ze sedmnáctého století, který nese název Santuario della Madonna dell'Angelo. Kromě toho že se uvnitř nachází významná socha Panny Marie s dítětem, je zajímavá i samotné poloha kostela, jelikož se nachází přímo na pobřeží, v těsné blízkosti moře.

Ať už tedy do Caorle zavítáte za jakýmkoliv účelem, rozhodně nebudete litovat. Pokud plánujete například jízdu po mnoha italských městech za poznáním památek, je to nejenom Caorle, ale například i nedaleké město Cividale del Friuli, které byste si měli do plánu vaší cesty poznamenat. A to rozhodně není to jediné, co Itálie nabízí.

18.12.2013

Booking.com