Siena

Siena (Itálie)

Itálie nejsou pouze velká města, jelikož zajímavá místa mohou poskytnout i ta menší. Jedním za takových je například město Pitigliano, anebo již zmíněná Siena, která by se měla považovat hlavně za středně velké město, jelikož zde žije okolo 50 tisíc obyvatel. Zhruba stejný počet lidí ji však každoročně navštíví, a to hlavně díky mnoha zajímavým památkám, které pocházejí hlavně ze středověku.

Začneme-li na okraji města Siena, určitě nás upoutá i systém hradeb. Rozhodně to není jediné město, které Itálie má, kde by byl tento systém použit. Naopak byl velmi využívaný i v jiných oblastech. Tyto hradby jsou samozřejmě přerušeny několika branami, které slouží pro vstup do města. Výchozím bodem města Siena by mělo být určitě jeho náměstí, které se nazývá Piazza del Campo. Zajímavostí je, že po obvodu tohoto náměstí vede každý rok trasa oblíbeného dostihu.

Samotné toto náměstí, včetně budov které ho obklopují, je zapsáno do seznamu UNESCO. Přestože má Itálie mnoho historických měst, je Siena velmi navštěvovaným místem, a také cílem dovolené mnohých turistů, a to nejenom z celé Evropy. Dalšími zajímavými místy je určitě bohatě zdobená katedrála, které dominují dvě vysoké věže. Velmi dech beroucí je také její vnitřní výzdoba plná originálních maleb a velmi originálních a zajímavých klenutých stropů. Zajímavou a relativně monumentální stavbou je také kostel San Domenico, který oproti jiným nemá na své venkovní fasádě téměř žádné zdobení a je charakteristický svými pravoúhlými tvary. sexe24

Pokud bude někdy Itálie cílem vašich cest, rozhodně mějte na paměti, že tato země nejsou pouze turistická letoviska jako například Caorle (které je ideální pro letní pohodu u moře), ale myslete na to, že má celou řadu zajímavých památek, které rozhodně stojí za návštěvu. Pokud chcete zůstat v Toskánsko mrkněte se do starobylého města Volterra.

22.1.2014

Booking.com