Vannes

Vannes (Francie)

Města na západě nebo severozápadě Francie se potýkala s tím, že byly častým terčem různých útoků a nájezdů cizích vojsk. Jedním z takových je nejenom St-Malo, který měl vybudovaný i systém pevností, ale podobně na tom bylo i město Vannes, které obklopovali městské hradby. I ty sloužili hlavně k obraně před vojsky, které toužili po ovládnutí Francie.

Samotné město Vannes má velmi bohatou historii, což bude návštěvníkům jasné ihned, co vstoupí do samotného historického centra města, které je jedním z nejnavštěvovanějších. Zde najdete doby se skutečně unikátní architekturou, nebo úzké uličky, což je typickým znakem staré Francie. Právě samotným starým centrem vede oblíbená turistické cesta, a během putování tak narazíte na ty nejznámější památky, jako je například Château de l'Hermine, Porte Prison nebo Porte Saint-Jean. Poslední tři jmenované jsou významné městské brány.

Dalšími pamětihodnostmi jsou určitě kostely a katedrály, které jsou podobně jako ve městě Annecy cílem obdivu mnoha cestovatelů. Jedná se hlavně o gotickou katedrálu svatého Petra, kostel St Patern, nebo také kapli Saint-Yves. To vše jsou místa, která rozhodně stojí za navštívení. Rozhodně nejsou to jediné, co Vannes nabízí.

Pro turisty je tato lokalita velmi oblíbená, a tak není žádnou výjimkou, že právě dovolená v těchto místech je oblíbenou letní aktivitou lidí nejenom z Evropy. Kromě památek se jedná o velmi oblíbený kraj také pro vynikající víno, jídlo a přírodní krásy. Těmi Francie skutečně oplývá. Vraťme se ale zpět do Vannes, na historické památky. Za zmínku totiž stojí také městská brána, pocházející z 18. Století, nebo Château Gaillard, tedy malý zámeček, ve kterém je aktuálně archeologické muzeum, kde jsou vystaveny velmi zajímavé nálezy právě z této oblasti Francie. Milovníci muzeí mohou ve Vannes navštívit také Musée de la Cohue, což je muzeum umění.

27.7.2014

Booking.com