Sevilla

Sevilla (Španělsko)

Čtvrté největší město Španělska, jehož historie se počítá už skoro na tři tisíciletí. Vliv antického Říma, Maurů, ale i křesťanských panovníků Pyrenejského poloostrova tu je vidět na každém kroku. Období prosperity v době vlády Almorávidů, vynikající profit města ze zámořských objevů, katedrála, ve které jsou uloženy ostatky slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba (tedy pravděpodobně, ne každý by za to asi dal ruku do ohně, podle mnoha expertů je slavný Janovan pohřben v Santo Domingu), ale bohužel i morová rána v polovině sedmnáctého století, která rozvoj města na delší dobu zbrzdila. To je historie Sevilly v kostce a dlužno podotknout, rozhodně je zde co obdivovat!

Třetí největší katedrála křesťanské Evropy, která byla vystavěna v 15. a 16. století na místě někdejší muslimské mešity. Zlatá věž (nebo též španělsky Torre del Oro) postavená za vlády muslimů ve třináctém věku. Někdejší vězení, dnešní muzeum věnované zejména mořeplavbě (a čemu také jinému, když zrovna na tomto Sevilla po staletí prosperovala…).

Moderní architekturu reprezentuje Plaza de España, náměstí ryze andaluského střihu, které poznalo světlo světa v dnešní podobě před osmi desítkami let. Natáčela se tu dokonce i druhá epizoda Hvězdných válek! A v neposlední řadě, nesmíme zapomenout na někdejší židovskou část města – Santa Cruz – která je též bohatě vyzdobená. Andalusie prostě opravdu stojí za návštěvu! onlinecasinosceskoulicenci.com

Prohlédněte si ale i budovu radnice, jež se nese v duchu renesance nebo barokní kostel San Luis z poloviny osmnáctého věku. Za zmínku stojí i malebný park María Luisa, kde není od věci si po prohlídce města trochu odpočinout. A kam se vydat ve Španělsku dál? Rozhodně, pokud chcete pokračovat ve stopách někdejších maurských pánů na jihu Španělska, navštivte třeba Cordobu nebo Granadu.

28.4.2016

Booking.com