Audierne

Audierne (Francie)

Francouzská Bretaň má něco do sebe. Oblast na severozápadě Francie, o jejíž břehy se tříští vody divokého Atlantiku, proslavilo v minulosti mnoho slavných osobností a dodnes se sem sjíždějí miliony turistů ročně, aby čerpali energii z pobytu ve zdejší nespoutané přírodě. Bretaň je krajina menhirů a tajuplných míst, kterou obývali dávní Keltové již před tisícovkami let.

Pokud plánujete dovolenou právě zde, pak byste určitě neměli vynechat město Audierne. Leží na nejzápadnějším cípu francouzské pevniny, šest set kilometrů od Paříže. Přístavní městečko v ústí řeky Goyen obývá zhruba dva tisíce lidí, představuje tedy ideální prototyp dovolenkové destinace. Pokud hledáte příjemné ubytování s nefalšovanou místní atmosférou nepokaženou všudypřítomným turistickým kýčem, pak je Audierne jako stvořené právě pro vás. K dispozici je nabídka desítek apartmánů, starších i novějších, méně okázalých i přepychových, kde lze najít ideální ubytování. Otužilejší z vás se pak budou moci vykoupat ve vodách místních studených, ale křišťálově čistých vln. Audierne se může stát ideálním výchozím bodem pro poznávání okolních pamětihodností, například dalších bretaňských měst jako St. Malo nebo Annecy.

Audierne samozřejmě nenabízí pouze zázemí pro ubytované hosty. Mezi zdejší turistická lákadla náleží například ornitologická rezervace na mysu Cap Sizun nebo zdejší akvárium. To samozřejmě souvisí s tím, že Audierne představuje důležitý přístav pro jachty a také proslulé loviště ústřic, které tvoří nedílnou součást francouzské gastronomie (přinejmenším zde, v přímořských oblastech). Navštívit Audierne a neochutnat ústřice, to se rovná přímo turistickému barbarství! Moře hraje koneckonců hlavní roli v dalších místních turistických aktivitách, a třeba na samotném znaku města nalezneme kotvu a dva humry.

28.12.2017

Booking.com