Montreal

Montreal (Kanada)

Kanadské město Montreal se může v současné době pyšnit více než 1,5 miliony obyvatel a rozlohou 365 km2. Leží v provincii Quebec na ostrově se stejnojmenným názvem Montreal Island, který je nikoliv uprostřed jezera či moře, ale mezi dvěma řekami, konkrétně Saint Lawrence a Riviere des Prairies. Pokud vám názvy řek znějí více francouzsky než anglicky, máte pravdu. Právě kanadský Montreal byl totiž francouzskou provincií.

Díky poloze mezi oběma řekami se Montreal stal velkým říčním přístavem, jedním z největších, který  Kanada má. Pokud jste milovníci cestování, Montreal rozhodně stojí za návštěvu. A pokud už budete na americkém kontinentu, rozhodně byste neměli zapomenout na další významná města, kterými je Toronto a New York. Velkou zajímavostí Montrealu je tzv. Podzemní město, tedy síť spletitých chodeb, které spojují jednotlivé části toho města a jsou lemovány různými obchody.

Dalším prvenstvím, kterým se Montreal pyšní, je největší počet restaurací na jednu osobu. A to nejenom ve státě Kanada, ale v celé Severní Americe. Pokud vás tedy unaví cestování po památkách a muzeích, vždy bude na blízku restaurace či kavárna, kde si budete moci odpočinout, najíst se a načerpat energii na další cestování nejenom po Montrealu, ale třeba i po celé Kanadě.

Na své si každoročně přijdou i milovníci dobré hudby, konkrétně jazzu. Koná se zde totiž vyhlášený jazzový festival, který láká návštěvníky ze všech koutů Kanady. Tento festival trvá několik dní a po celou dobu trvání je snad ve všech ulicích Montrealu slyšet tato báječná hudba. Pokud si tedy chcete své cestování zpestřit poslechem hudby, rozhodně navštivte Kanadu, tedy Montreal v období kdy je tento festival pořádán.

17.9.2013

Booking.com