Quebec

Quebec (Kanada)

Srdce francouzské kultury v Kanadě, společně s Montrealem jedna z největších frankofonních oblastí na světě. Historické město? Jak se to vezme (hlavně v evropském měřítku) protože založeno bylo „teprve“ v roce 1608, ovšem na těžké začátky zdejších evropských usedlíků se můžete podívat zblízka v místních muzeích. Québec sice patřil dlouhou dobu Francouzům, město ale nese i anglické kulturní vlivy, jimž ale místní tak docela nepodlehli.

Nakonec, pořád se tu mluví spíš francouzsky a když promluvíte světovějším jazykem, je pravdou, že budou hned vědět, že mají tu čest s cizincem. Ale není se čeho bát, obslouženi v restauracích budete úplně stejně, žádná kulturní nevraživost nemá cenu. Snad jen, když se naučíte trošku francouzsky, v obchodech a restauracích budou hned veselejší…

Evropsky vyhlížející metropole, která má dodnes zachovalé městské hradby a už skoro čtyřicet let se pyšní zápisem na seznam UNESCO. Prestižní, že? A co dalšího tu můžeme obdivovat? Je to třeba řeka svatého Vavřince, originální lanovka mezi Vysokém a Nízkým městem, vysloveně francouzský zámek se vším všudy (Chateau Frontenac). Zakladatel původní francouzské osady Champlain na vás bude shlížet na Place Royale, hodinová plavba ve vyhlídkové lodi Ferry to Lévis se vám jistě také bude líbit.

Věřili byste, že Quebec má víc než osm milionů obyvatel? Jistě, pokud se bavíme o celé oblasti, respektive provincii. Samotný Québec City je po Montrealu druhý největší v Kanadě, žije zde asi půl milionu lidí. Mimochodem, zima tu vůbec není špatná, teplota klesá nejvýše k mínus dvacítce, letní teploty jsou také velmi příjemné a nešplhají až ke třiceti. Prostě příjemné klima, co dodat? Snad jen, že byste v Kanadě měli navštívit ještě Ottawu nebo třeba Toronto.

22.8.2020

Booking.com