Acapulco

Acapulco (Mexiko)

Město Acapulco leží v Mexiku, západně od jeho hlavního města, Mexico City. Pokud je cílem vašeho cestování USA a Mexiko, potom nejideálnější spojnicí je přímý let z Los Angeles. Po nenáročném letu se tak ocitnete ve městě Acapulco, jehož součástí je jeden z nejdůležitějších přístavů v Mexiku. Právě díky tomuto přístavu může Mexiko obchodovat téměř s celým světem, hlavně však se Severní Amerikou. Nejenom zboží je prostřednictvím tohoto přístavy vyváženo, ale právě lodní dopravu využívá stále větší množství emigrantů.

Přitom poslední roky ukazují, že Acapulco má co nabídnout a místní infrastruktura se rapidně mění. Cíl těchto změn je jediný, nalákání dalších turistů, kteří by v této oblasti utráceli své peníze. I přes dostatek pracovních míst mnoho Mexičanů prchá do USA, kde za stejnou práci dostanou více peněz. Celé Mexiko i Acapulco se totiž zmítá na hranici chudoby, a každá možnost jak zvednout životní úroveň obyvatel je maximálně využívána. Právě díky tomu se Acapulco postupně vyvíjí a je stále oblíbenějším letoviskem na cestování. A to nejenom mezi turisty chtějící poznat krásy Mexika, ale i mezi lidmi vyhledávající odpočinek na pláži.

Právě množství turistů je součástí rozvoje města, jeho restaurací, obchodů, barů a diskoték. Je tak vyhledávané hlavně mezi mladými lidmi, kteří si při svém cestování chtějí užít i množství zábavy. I kvůli turistům Acapulco vybudovalo mezinárodní letiště a zmodernizovalo celý přístav. Je to často jediná možnost, jak může Mexiko získávat další peníze na svůj rozvoj. Zatím vše vypadá, že je na dobré cestě a úroveň tamních obyvatel stoupá. Bohužel nikdo však nevíme, co se může za několik let stát, jelikož požadavky turistů se rok od roku mění.

17.9.2013

Booking.com