Palma de Mallorca

Palma de Mallorca (Mallorca - Španělsko)

Ukrývá budovu nádherné katedrály, které místní neřeknou ve slangu jinak než La Seu a také Parc de la Mar. Město, jakým je Palma de Mallorca, má lehce přes 400 tisíc obyvatel a řadí se tak ve Španělsku přeci jen do skupiny větších center – na ostrově samotném samozřejmě nemá ani tu nejmenší konkurenci. Pěší zóna Carrer de Jaume II. láká k pořízení typických mallorských suvenýrů, svezte se také vlakem na pár výletů – ale nepředbíhejme!

Hotelů je tu opravdu požehnaně, ale připomeňte si i historii

V okolí je záliv, takže se dá předpokládat turistický ruch – a právě proto tu vyrostlo tolik krásných hotelových apartmánů. Historie místa se počítá už na více než dva tisíce let, založeno bylo podle antických pramenů již v roce 124 před Kristem. Prožilo si nejen římskou nadvládu, ale také období pod córdobským emirátem. Palma de Mallorca byla i centrem samostatné Baleárské taify, tedy v podstatě malého království, městského státu na motivy antického Řecka.

Ve starém městě najdete budovu radnice i palác Palau de l´Almudaina, první hrad Evropy s kruhovým půdorysem, který nese název Bellver – vybudován byl v roce 1311 Perem Salvou. Během Vánoc to tu opravdu žije, ale pravdou zůstává, že hlavní turistická sezona je samozřejmě ta letní. Výhodou také je, že během letních prázdnin prakticky vůbec neprší a je příjemně teplo, což platí i pro moře, které se ohřívá běžně na klasickou pětadvacítku.

Mimochodem, pokud jde o Mallorku, projít si jen Palmu by byl skutečně hřích – jsou tu i letoviska jako Sóller nebo Alcudia, což jsou perly Španělska, které můžete mít brzy jako na dlani, autobusy i vlaky jezdí perfektně a byla by proto škoda jezdit někam autem? Ale až poté, co si prohlédnete katedrálu!

20.11.2022

Booking.com