Igumenica

Igumenica (Řecko)

Najdete tu špičkové pláže, které zdobí prestižní Modrá vlajka. Jeden z největších řeckých přístavů nese jméno Igumenica, s významnými středisky této středomořské země jej spojuje dálnice Egnatia vedoucí skoro 700 kilometrů směrem k východním výspám Hellady. Propojení s Iónským mořem funguje na výbornou, o čemž svědčí i příliv italských turistů. Nejen jim se líbí městečko omývané hedvábnými vlnami, kde si můžete projít i výše položené destinace a nezůstávat jen líně polehávat na písečných plážích. Pravda ale je, že Drepanos má přes sedm kilometrů a odpočívá se tu na jedničku!

Moře se těší po celou hlavní sezonu

Průměrná teplota moře stoupá nad dvacet stupňů Celsia mezi červnem a listopadem, ale do vln se můžete podívat už v květnu. Igumenica tedy nabídne během hlavní sezony dostatek koupání, ale pro zimní rekreaci musíte přece jen trochu jižněji. Dokonce tu byla naměřena i rekordní zimní teplota, devět stupňů pod bodem mrazu. Průměr je během zimy lehce nad plus desítkou.

Výletů se zde nabízí celá řada

Vyrazit do Itálie, ale také na Korfu nebo do blízkého města Parga, které je také jedním z center historické oblasti zvané Epirus. Jogging, putování po horách, kontakt s přírodou a prohlídka muzea věnovaného archeologii, možností, jak trávit volný čas se tady nabízí opravdu dost. Během léta se nabízí cesta na Lefkimi, Paxoi a další destinace, vyráží se i do Benátek, Bari a Brindisi, pokud máte slabost i pro Apeninský poloostrov. Velký boom zajistil hlavně přístav, protože město, které mělo za války jen něco přes tisíc obyvatel, je dnes už na desetinásobku této hodnoty. A není divu, je totiž turisticky atraktivní a zdejší přístav meziročně přepraví statisíce cestovatelů. Budete i vy jedněmi z nich? Řecko už volá!

3.10.2023