Bogota

Bogota (Kolumbie)

Hlavní město Kolumbie, tedy Bogota má necelých 7 milionů obyvatel, díky čemuž je nejlidnatějším městem v této zemi. Pro srovnání, je to o necelé 2 miliony méně než má Mexico City, a zhruba dvakrát tolik, než druhé nejvyhledávanější město v Kolumbii, Medelin. Město Bogota v Kolumbii je známé hlavně díky velké distribuci drog, podobně jako Cali. Kolumbie se snaží tento problém aktivně řešit, ale drogové gangy mají v tomto boji stále navrch. My se však chceme na toto město podívat i z jiného pohledu.

Bogota by se dala označit jako město uprostřed pralesa. Ať se podíváte kamkoliv, všude okolo naleznete neproniknutelné množství zeleně, především mohutných stromů a keřů. S tím souvisí a velké množství nových druhů rostlin a živočichů, které jsou nejenom v okolí Bogoty, ale Kolumbie samotná jich má celou řadu. Je tak ideální místo pro milovníky přírody, kteří neváhají absolvovat dlouhé cestování mezi tamními městy a pralesy.

Právě místní příroda je důvod, proč je Bogota tak vyhledávána mezi turisty. Z hotelu, který je přímo ve městě to je do hlubin pralese opravdu malý kousek, a vy tak můžete obdivovat neuvěřitelné zázraky, které stvořila sama příroda, a to nejenom v okolí Bogoty, ale v celé Kolumbii. Nedoporučují se ale výlety na vlastní pěst, a vždy byste měli mít s sebou zkušeného průvodce z řad místních lidí. Jednak vás může upozornit na nebezpečí, a hlavně s místním průvodcem nejste tolik podezřelí, jako kdybyste se džunglí prodírali vy sami. Mohli byste se tak velice snadno stát terčem únosů, které zde jsou na denním pořádku, hlavně kvůli vyřizování účtů mezi místními drogovými dealery. Přesto Kolumbie i Bogota stojí za návštěvu, a pokud se budete držet bezpečnostních pokynů, nemůže se vám nic stát.

17.9.2013

Booking.com