Medellin

Medellin (Kolumbie)

Když se řekne Kolumbie, každému se pravděpodobně vybaví město Bogota. V Kolumbii je však i množství jiných velice zajímavých měst, které určitě stojí za návštěvu. Jedním z nich je město se zajímavým názvem Medellin. Svou rozlohou je podobné jako mexické město Acapulco, ale oproti němu má mnohem více obyvatel, a to zhruba 3 miliony. Svůj název získalo podle řeky Medellín, které protéká místním údolím a na jejímž břehu město vyrostlo.

Díky své poloze se nad městem tyčí majestátné hory, typické pro celou oblast Kolumbie. Pokud tedy máte rádi vysokohorské túry, je město Medellin ideální startovní bod pro vaše cestování a poznávání přírodních krás Kolumbie. Díky blízkosti k rovníku místní teplota téměř nekolísá, a její průměrná hodnota je 22%. Pokud se k tomu přidá zatažená obloha, je to takřka ideální počasí pro poznávání místní přírody a památek. Cestování po městě Medellin je doporučováno hlavně autobusy, či místním Metropolitním vlakem, který vás během krátké chvíle dokáže dopravit téměř na jakékoliv místo ve městě.

Milovníci květin z celé Kolumbie se do města Medellin každoročně sjíždějí na tradiční Festival květin, jehož tradice začala již v roce 1957 a každý rok tuto slavnost navštíví stále více turistů. Při cestování po Kolumbii, tedy konkrétně Medellinu byste si neměli nechat ujít Katedrálu Neposkvrněného početí Panny Marie, která je postavena v unikátním novorománském slohu, a svou venkovní i vnitřní architekturou každoročně uchvátí řadu turistů, kteří Medellin navštíví. Mimo této katedrály a muzea je určitě zajímavá hlavně okolní příroda, kde je pro Evropana řada unikátních a zajímavých živočichů a rostlin, které se zde vyskytují ve velkém množství.

17.9.2013

Booking.com