Hanoj

Hanoj (Vietnam)

Stejně jako vietnamské Ho Či Minovo Město, nebo čínský Peking, patří i Hanoj mezi město vyhledávané velkým množstvím turistů z celého světa. Samotné město Hanoj vzniklo již v 10. století našeho letopočtu. Respektive z tohoto období pocházejí první zmínky o osídlování této lokality. Město samotné několikrát změnilo své jméno, až z názvu Bac Thanh a Thang Long se přejmenovalo na Hanoj a takto již zůstalo známé v celém Vietnamu.

Hanoj má velice bohatou historii, která je od roku 2002 stále ještě objevována, poněvadž v centru města probíhají rozsáhlé archeologické průzkumy. Ty odhalili pozůstatky staveb z přelomu 7 – 8 století. Jedná se pravděpodobně o pozůstatky královské pevnosti. Kromě návštěvy tohoto rozsáhlého archeologického naleziště, které mapuje historii nejenom města Hanoj ale i celého Vietnamu, mohou turisté navštívit nejvyhlášenější místa města, kterými jsou Chrám literatury a Pagoda na jednom sloupu. Jedná se skutečně o naprosto unikátní stavbu, jejíž původ sahá již do 11. století.

Za symbol města Hanoj je považováno Jezero navráceného meče. Toto jezero má několik ostrůvků, na kterých byl postaven Chrám nefritové hory a také Želví věž. Obě tyto stavby by vám při návštěvě vietnamského města Hanoj rozhodně neměli uniknout.

Město se může pyšnit nejenom svou historií, ale od 90. Let zažívá velký hospodářský rozmach. Z historického města se stalo obchodní a průmyslové centrum, na jehož okrajích bylo vystavěno již 9 průmyslových zón, které se stále rozrůstají. Tyto však postupně narážejí na problémy s infrastrukturou a dopravou, která začíná podstatně houstnout a je třeba hledat nová řešení a možnosti, jinak hrozí zastavení celého vývoje, který má pozitivní vliv na ekonomiku celého Vietnamu.

17.9.2013

Booking.com