Letní dovolená v srdci Evropy: Rakousko, Velká Fatra, Pécs

Hallstatt (Rskousko)

Plánujete letní dovolenou a potřebujete inspiraci? Máme pro vás tři skvělé tipy na letní dovolenou, které nabízí něco pro každého – od horských výhledů přes divokou přírodu až po kulturní zážitky v historických městech. Těmito místy jsou Rakousko, Velká Fatra na Slovensku a maďarské město Pécs.

Rakousko: Ubytování s nádechem Alp

První zastávkou na našem letním seznamu je Rakousko, kde si můžete užít kouzlo Alp. Během letních měsíců se tato horská země promění v ráj pro pěší turistiku, cykloturistiku, horolezectví a mnoho dalších outdoorových aktivit.

Nabídka ubytování v Rakousku je velmi různorodá, od luxusních horských chat až po útulné penziony v klidných vesničkách. Zkuste také autentický zážitek v rakouských selských domech, které nabízejí přímý kontakt s přírodou a krajinnou scenérií, kterou tato země nabízí.

Velká Fatra: Nepřeberné možnosti ubytování a dobrodružství

Druhá zastávka na naší letní cestě je Velká Fatra na Slovensku. Tento horský masiv je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších v zemi a představuje ideální destinaci pro milovníky přírody.

Kde se ubytovat? Ubytování na Velké Fatře je tak různorodé, jak jen může být. Můžete se rozhodnout pro luxusní wellness hotely nebo si vybrat autentické horské chaty. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, existuje možnost ubytování v kempu uprostřed nádherné přírody.

Velká Fatra nabízí mnoho turistických tras, které vás provedou dechberoucími krajinami, divokými řekami a vzácnými druhy rostlin a živočichů. Navíc, na Slovensku si užijete skvělou dovolenou za rozumné ceny.

Pécs: Kulturní poklad v srdci Maďarska

Naše třetí a poslední destinace je maďarské město Pécs. Toto město je známé svými bohatými historickými a kulturními památkami, které reflektují různé epochy a kultury - od římských časů přes středověk až po moderní dobu.

Stejně pestré jako jeho kultura je i ubytování v Pésci. Na výběr je z mnoha možností, od tradičních penzionů až po moderní boutique hotely. Mnoho z nich se nachází v blízkosti hlavních památek, což usnadňuje poznávání města.

Během svého pobytu v Pécsi můžete navštívit katedrálu Sv. Petra a Pavla, prozkoumat maďarské umění v Moderní galerii Pécs a projít se malebnými uličkami plnými kaváren a restaurací. Mimo město lze navštívit vinařskou oblast Villány, kde si vychutnáte vynikající místní vína.

Ať už hledáte dobrodružství v přírodě, klid a relaxaci v horách či kulturní zážitky v historickém městě, Rakousko, Velká Fatra a Pécs nabízí vše, co byste mohli chtít na letní dovolenou.

Pokud vás žádná z našich doporučených destinací nezaujala a hledáte ubytování na jiném místě, nemusíte se bát. Využijte platformu Hotely.cz, kde najdete širokou nabídku ubytování pro různé typy cestovatelů na celém světě. Bez ohledu na to, zda plánujete cestovat doma či za hranice, v horách nebo u moře, v přírodě nebo v městě, ubytování na Hotely.cz vám nabízí snadné vyhledávání a rezervace podle vašich preferencí. Takže si můžete být jisti, že najdete to pravé místo pro vaši letní dovolenou.

20.7.2023