Rio de Janeiro

Rio de Janeiro (Brazílie)

Mezi ty nejoblíbenější a nejnavštěvovanější města Jižní Ameriky bezesporu patří Brasília, Mexico City a samozřejmě Rio de Janeiro. A právě poslední zmiňované láká každý rok stále více návštěvníků na turistické atrakce, kterými je vyhlášeno. Jak jistě mnoho lidí ví, Rio de Janeiro se nachází ve státě Brazílie. Znají ho lidé nejenom pro nádherné písčité pláže či tradiční karneval, ale hlavně pro jeho dominantu, majestátnou sochu Ježíše, které se ty nad městem tyčí.

Pokud jste tedy milovníky aktivní dovolené, a máte rádi cestování a poznávání nových míst, je Brazílie a Rio de Janeiro tou nejlepší volbou. Není většího zážitku, než vystoupání na samotný vrchol hory Corcovado a stát u nohou sochy Ježíše Krista a spolu s tím pozorovat rozlehlé moře, Rio de Janeiro a rozlehlé pralesy Brazílie. Po absolvování této túry můžete odpočívat v mnoha příjemných hospůdkách, nebo využít tamní písčité pláže s nádherným bílým pískem a poslouchat uklidňující šumění moře.

Pokud Rio de Janeiro navštívíte v období karnevalu, rozhodně uděláte správně. Město několik dní hýří všemi barvami, všude je slyšet hudba a karnevalový průvod je nezapomenutelným zážitkem. Ten však může být i negativní, pokud se sami na vlastní pěst vydáte do okrajových částí města, především do osad, které jsou rozesety v okolních kopcích. Tyto místa ovládají drogové gangy, proti kterým celá Brazílie již několik desetiletí marně bojuje. Právě do těchto míst se soustředí největší kriminalita z celé Brazílie. Pokud se však budete pohybovat v centru města a jeho okolí, nemusíte se kriminality bát. Tyto lokality jsou každoročně navštěvovány mnoha turisty, kteří si zpět domů přivážejí krásné zážitky.

17.9.2013

Booking.com