Brasília

Brasília (Brazílie)

Pokud Vám někdo bude tvrdit, že brazilské město Brasília má podobně jako  Bogota či Havana problémy s rostoucí kriminalitou, rozhodně jeho tvrzení nevěřte a do tohoto nádherného města se bez obav vydejte. Jedná se o menší město s dvěma miliony obyvatel, které se však nachází na rozloze necelých 6 000 kilometrů čtverečných. Ačkoliv se nejedná o nikterak staré město plné historických památek, má svým turistům co nabídnout. A to od zajímavých budov, přes muzea či galerie.

Brasília je vyhledávána turisty nejenom ze všech koutů Brazílie, ale skutečně z celého světa. Při svém cestování po tomto kontinentu byste si toto město určitě neměli nechat ujít. Pokud tedy do něho skutečně zavítáte, první kroky by měli vést na Náměstí Tří mocností, na kterém najdete budovy národního kongresu, nejvyššího soudu a také památník, který má svým obyvatelům a návštěvníkům připomínat samotné založení města Brasília. Nedaleko památníku najdete i střežený palác Planalto. Střežený je z toho důvodu, že se v něm nacházejí prezidentské kanceláře, ze kterých je řízen chod celé Brazílie. Při cestování po městě nás jistě zaujme i moderní katedrála. Ta je postavena ve skutečně moderní architektuře a svým vzhledem připomíná kostru obratlovce.

Při návštěvě města Brasília byste měli zvolit i vhodné roční období. Pokud nechcete, aby celý váš pobyt propršelo, a veškeré cestování po městě jste absolvovali v dešti, rozhodně nejezděte do Brazílie v lednu. Zvolte naopak některý z letních měsíců, ideálně červenec, kdy se teplota pohybuje okolo příjemných 22 stupňů celsia, a srážky jsou opravdu minimální, téměř nulové. Ideální počasí na to, abyste si celé město prošli a poznali jeho minulost i současnost a kulturu tamních obyvatel.

17.9.2013

Booking.com