Nairobi

Nairobi (Keňa)

Přestože Keňa je všeobecně považována za chudou zemi, některá tamní města, jako hlavní město Nairobi je na relativně vyspělé úrovni, podobně jako tamní město Mombasa, či egyptská Káhira. Nairobi vzniklo jako železniční uzel na železničních tratích, které vedli oblastí Keni. Právě díky této lokalitě se postupně rozvíjela a stávala se centrem veškerého obchodu, který Keňa měla. Přesto se jedná o chudé město jak na peníze, tak i různé pamětihodnosti. Tím mnoho turistů od cestování do této oblasti velmi odrazuje. Právě totiž příliv turistů a peníze z cestovního ruchu by mohli tamní ekonomiku znovu nastartovat.

Cestování po městě samotném je z důvodu špatné sítě hromadné dopravy také relativně komplikované, ale nakonec se můžete dostat tam, kam jste skutečně potřebovali. Cílem vaší cesty tak může být třeba vyhlášený Masajský trh. Jedná se o jeden z přírodních národů, kteří žije v Keni a za každou cenu si chce udržet své zvyky a tradice. Na tomto trhu tak prodávají většinu svých ručně vyráběných výrobků, a řada turistů touží po tom, se s některým z Masajů vyfotit. I to se však neobejde bez určité platby. Na trhu tak nasajete nezapomenutelnou atmosféru a kulturu těchto afrických obyvatel.

Pokud vás zajímá nejenom Nairobi, ale Keňa jako taková, včetně jejího vývoje a historie, rozhodně byste neměli váhat s návštěvou Národního muzea, které nabízí několik zajímavých sbírek a expozic, které jsou založeny hlavně na tom, aby turistům dokázali přiblížit zvyky celé této africké země. Find out best Business management systems for small business and medium business.

Mimo toho je Nairobi i centrem mnoha mezinárodních organizací, v čele s radou OSN pro ochranu životního prostředí a radou OSN pro lidská sídla.

19.9.2013

Booking.com