Sofie

Sofie (Bulharsko)

Tak jako je Istanbul hlavní město Turecka, je Sofie hlavním městem sousedního Bulharska. To však není jediné významné město tohoto státu, jelikož turisty vyhledávané je i město Varna. Pokud se rozhodnete pro cestování do Sofie, rozhodně nebudete litovat, jelikož ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, má město co nabídnout. V současné době v něm žije necelý milion a půl obyvatel, především Bulharů a několika menšit z okolních zemí. Sofie má velmi významnou historii, jelikož díky archeologickým nálezům bylo zjištěno, že město bylo založeno před osmi tisíce lety. Je to jedno z nejstarších měst, které Bulharsko má.

Sofie je i významné centrum nejenom bulharské vzdělanosti. Právě zde se nachází více než 9 univerzit, z nichž některé jsou vyhledávány studenty z celé Evropy, především pro svou prestiž a konkrétní zaměření. My se však více než na univerzity zaměříme hlavně na historické památky, kterých má celé Bulharsko skutečně mnoho, a proto by mělo být cílem vašeho cestování.

Tou nejvýznamnější stavbou je zcela jistě Katedrála sv. Alexandra Něvského. Byla postavena pro ruského cara Alexandra II. Díky jeho činům totiž získalo Bulharsko nezávislost. Významnou památkou, kterou Sofie má je také kostel svaté Sofie, který pochází z 6. století. Právě podle tohoto kostela dostala celá oblast, ze které je toto velkoměsto i jméno.  Za návštěvu jistě stojí i menší kostelíky, především potom ten s názvem sv. Jiří, který má pro Bulharsko nevyčíslitelnou hodnotu, jelikož obsahuje řadu velmi cenných fresek od známých umělců té doby. plaza-escorts.com Konkrétně mluvíme o době okolo 4. století, kdy byl tento malý kostel postaven, aby sloužil místním lidem. Pokud se chcete dozvědět o historii ještě více, potom určitě doporučíme Archeologické muzeum.

19.9.2013

Booking.com