Londýn

Londýn (Velká Británie)

Pokud je Velká Británie cílem vašich cest, potom by byl doslova hřích nenavštívit její hlavní město, kterým je samozřejmě Londýn. Ten nabízí jak řadu turisticky zajímavých míst, tak i množství historických památek, a také celou řadu atrakcí. Vzhledem k množství je ideální dovolená v této oblasti, a to skutečně alespoň týdenní.

Pokud tedy Londýn navštívíme, neměli bychom zapomenout na hlavní atrakci, kterou je takzvané Londýnské oko. Jedná se o velké ruské kolo, ze kterého je nádherný výhled na celou tuto oblast. Dalšími zajímavými místy je třeba Trafalgarské náměstí, které najdeme v centru samotného Londýna, a najdeme na něm třeba budovy Canada House, South Africa House nebo velmi výraznou sochu lva. Velmi nádhernou památkou, kterou Londýn nabízí, je také Westminsterský palác, který leží přímo na břehu řeky Temže, a je sídlem sněmovny. Unikátní historické památky doplňuje také jedinečný sklápěcí most Tower Bridge.

Jsou však i další památky, na které Londýn, a vlastně i celá Velká Británie láká. Pokud navštívíte Paříž, jistě vás bude lákat Eiffelova věž, V Londýně je však hlavním místem hodinová věž Big Ben, která je mnohými považována za skutečnou dominantu města. Další historickou památkou je třeba Katedrála svatého Pavla, nebo městská radnice. Velmi vyhledávanou památkou je také Buckinghamský palác, a to samozřejmě z toho důvodu, že je po dlouhá staletí sídlem Britského panovníka – aktuálně tedy královny Alžběty II.

Londýn však kromě historických památek nabízí i celou řadu různých parků, muzeí, nebo galerií. Právě muzea vám poodhalí jak minulost, kterou se pyšní Londýn, tak samotná Velká Británie. Ta zažila svou největší slávu v období kolonizace, a tak do dnešní doby ovládá třeba také Gibraltar. Pokud tedy Londýn navštívíte, buďte si jistě, že nebudete mít sebemenší důvod toho litovat.

8.1.2014

Booking.com