Buenos Aires

Buenos Aires (Argentina)

Město Buenos Aires nalezneme ve státě Argentina, konkrétně tedy na východě této země, na pobřeží Atlantského oceánu. Díky své poloze má velmi rozvinutou nejenom námořní, ale také leteckou dopravu. Většina turistů toužící poznat krásy Buenos Aires, nebo celé Argentiny volí při svém cestování právě možnosti letecké dopravy. Právě díky své poloze je Buenos Aires ideální spojnicí mezi městy New York a Rio de Janeiro. Tedy ideální možnost pro ty, kteří při svém cestování po americkém kontinentu chtějí poznat krásy nejenom USA, ale i Brazílie a hlavně Argentiny.

V Buenos Aires převládá mírně vlhké subtropické podnebí. To se oproti tomu, na které jsme zvyklí, vyznačuje především vysokou vzdušnou vlhkostí a velice horkými léty. Proto je ideální navštívit nejenom Argentinu, ale i Buenos Aires v chladnějších měsících, které nám dovolí pohodlnější cestování po jeho krásách. První zastávkou, kde bychom se určitě měli zastavit je místo označované jako Plaza de Mayo, kde je postaven prezidentský palác, nebo také metropolitní katedrála. Ta se vyznačuje mohutnými kulatými pilíři a její štít je nádherně vyzdoben mnoha obrazy vytesanými do kamene.

V Buenos Aires ale mnoho turistů míří i k místu zvanému Cementario de la Recoleta, a jak už název napovídá, jedná se skutečně o hřbitov. Ten je však unikátní v tom, že svými hroby a náhrobky připomíná miniaturu města. Ačkoliv se to mnoha lidem může zdát zvláštní, je to velice zajímavé místo. Za návštěvu stojí i nejznámější část Buenos Aires s názvem Palermo. Zde nalezneme mnoho pamětihodností, které se vztahují nejenom k samotnému Buenos Aires, ale i k Argentině jako takové. Na její historii jsou její občané náležitě hrdí.

17.9.2013

Booking.com