Velikonoce v lázních pohladí unavenou duši

Chcete během svátečních dnů nerušeně relaxovat? Nikde není psáno, že musíte zůstávat doma. Právě naopak, kdo vyrazí do světa a pozná nová místa, načerpá novou energii a vrátí se do pracovního procesu plný sil. České lázeňství má staletou tradici a rozhodně nejde jen o Karlovy Vary nebo Třeboň. Vybírat můžete z mnohem pestřejšího seznamu různých destinací, kde si odpočine duše i tělo. Představme si proto dva tipy, které slibují báječnou atmosféru, a kde si můžete užít velikonoční pobyt v lázních. Můžete díky nim objevovat i vzácné okamžiky české historie, jak by řekl klasik, poznání není nikdy dost!

Lázně Leopoldov mají za sebou dvě století

Našli byste je blízko Buchlovic, při svém víkendovém výletu můžete poznat i blízké Uherské Hradiště. Lázně Leopoldov jsou proslulé svými sirnými prameny a nabídnou vám i prohlídku malebného loveckého zámečku. I když byly založené už na počátku devatenáctého století, na dlouhou dobu upadly tyto lázně do zapomnění a renesanci zažily až v naší epoše. Na návštěvníky se těší už od roku 2012. Nabízí se chvíle strávené v solné jeskyni, ale i na cyklotrasách v okolí, pokud vás láká spíše aktivní odpočinek. V těchto lázních se specializují zejména na astmatiky, pacienty trpící zánětem žil nebo těžkými nemocemi srdce.

Velkým českým hitem jsou i Lázně Libverda

Prohlédněme si po Zlínském kraji také Liberecko, konkrétně pak jednu malou obec na severní straně Jizerských hor. Lázně Libverda leží poblíž Frýdlantu a mají za sebou historii, která se začala psát na konci osmnáctého století. Při návštěvě těchto míst můžete obdivovat přírodní park Peklo, klasicistní zámeček se vzpomínkou na slavný rod Clam-Gallasů nebo také dřevěné sochy na místních vyhlídkách, kterých je po kraji rozeseto hned pět. A slavní hosté? Například Carl Maria von Weber či Jan Masaryk, syn prvního československého prezidenta. Samozřejmě, je pravdou, že podívat se můžete i na jiné lázně, česká nabídka je velice bohatá a každý si přijde na své!

11.3.2023